Miške in ogled ZOO v parku Rožman na Vrzdencu

Zapisala vzgojiteljica Jana Kloboves.

OBISKALI SMO ŽIVALSKI VRT v parku Rožman na Vrzdencu, ki se po samem namenu in načinu delovanja vsekakor razlikuje od ostalih. Večina pri njih živečih živali nosi s seboj žalostno zgodbo, zato se trudijo in skušajo nuditi dobro oskrbo, dobro počutje živalim in dobro predstavitev obiskovalcem. Otroci so poslušali krajše razlage pri posameznih vrstah živali, si jih ogledovali nekatere pa celo lahko božali, se jih dotikali (srno, želvo, kozo). Skrbniku smo prinesli vrečo posušenega kruha, da bo z njim nahranil živali. Otroci so bili polni vtisov tega dne tako ob uživanju z vožnjo z avtobusom, kakor tudi ogledom domačih (koze, kokoši…) in divjih živali (tigra, medveda, volka, ježevca, pava, kenguruja, želve,..). Nekaterim otrokom je bil všeč medved, drugemu volk in tiger…, pa ježevec, kenguru… Na koncu ogleda smo se kulturno zahvalili in poslovili. Otroci so strnili svoje vtise v “bilo je fino”.

(Skupno 222 obiskov, današnjih obiskov 1)

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja