Pravljični svetovi in Žabice

Pripravila vzgojiteljica Alenka Cegnar.            

S Heleno naju je pritegnil Cici natečaj »Pravljični svetovi Svetlane Makarovič in Jelke Reichman«, ki letos praznujeta visok življenski jubilej in odločili sva se v pravljični svet pritegniti tudi naše Žabice. Ves oktober je bil pravljično obarvan.
Z otroki smo zbirali slikanice in knjige obeh avtoric v šolski in krajevni knjižnici, navdušeno pa so jih ob podpori svojih staršev prinašali tudi od doma – te so bile glavne, prav vsak otrok je vedel, katero je prinesel. Svetlanine pravljice smo prebirali (najbolj sta jih pritegnila kosovirja Glal in Glili ter Strašni volk in jih poslušali preko spleta: Vila Malina, ki jim je bila najbolj všeč, Mali kakadu, Pekarna Mišmaš, Sovica Oka) in občudovali Jelkine ilustracije, ki so jasne, tople in prijazne in so bile otrokom nadvse všeč. Ilustracije so otroci iskali tudi v starih Cicidojih in bili navdušeni, ko so jih našli tudi v slikanicah. Fotografije obeh umetnic smo poiskali na spletu in jih dodali razstavi. Najprej smo razstavo knjig, slikanic in ilustracij postavili v naši igralnici, kjer so jih otroci opazovali, opisovali in pridno posegali po knjigah ter se ob njih pogovarjali. Nato pa smo jo preselili na stopnišče. Obe umetnici ustvarjata tudi v jeseni svojega življenja, zato smo jo popestrili s pisanim jesenskim listjem in plodovi. Otroci so razstavo razkazali in predstavili svojim staršem, ogledali pa so si jo lahko tudi otroci iz drugih skupin v vrtcu. Za razstavo smo prejeli sama pozitivna mnenja in pohvale, na kar so bili otroci zelo ponosni.

(Skupno 188 obiskov, današnjih obiskov 1)

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja