Skrb za ptice pozimi

Prispevek je zapisala vzg. Alenka Cegnar.

Pa smo dočakali mraz! Kako ga tudi ne bi, saj je vendar zima. Prav je, da smo pozorni do tistih, ki zmrzujejo zunaj. To so tudi ptice, ki nas skozi vse leto razveseljujejo s svojim petjem in nam lepšajo proste trenutke, ki jih preživimo v naravi, poleg tega so še zelo koristne. Zato smo se tudi mi odločili, da poskrbimo zanje in pripravimo ptičjo pogačo.
Po mešanico semen in mast smo šli v trgovino. Spoznavali smo različna semena. Ogledali smo si vse pripomočke in sredstva za pripravo pogače. V kozico so otroci nadevali mast, ki smo jo nato stopili ter dodajali semena, da smo dobili gosto mešanico, ki so jo naložili v lončke z vrvico. Postavili smo jih na okensko polico. Naslednji dan smo si ogledali strjene pogače, jim odstranili lončke, nato pa smo jih obesili na grm pred vrtcem in upamo, da jim bodo teknile. Poleg tega sta nam hišnika pred okno v igralnici namestila ptičjo krmilnico, kamor smo nasuli sončnična semena in ptice jo pridno obiskujejo.

(Skupno 599 obiskov, današnjih obiskov 1)

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja