Živali pri babici Zimi

Prispevej je zapisala vzg. Milena Škrlec.

Bil je pravi zimski dan, siv, bel in mrzel. Oblaki so sipali snežinke, ki so se najprej veselo vrtele po zraku, nato pa so se tiho in rahlo spuščale na tla in tam pletle utrujeni zemljici zimsko ogrinjalo.
V zasneženi hiški je živela Babica Zima in skubila snežni puh.
Tako se začne ruska pravljica, katero so otroci iz skupine Lončki najprej poslušali ob glasbeni spremljavi, nato pa se ob njej tudi gibalno izražali. Dogovorili smo se, da jo bomo zaigrali. Izdelali smo potrebne rekvizite, naredili sceno in se preizkusili v dramatizaciji. V ta namen smo se naučili pesmico Babica Zima. Po nekaj poskusih smo igrico posneli in jo na ogled ponudili tudi drugim otrokom v vrtcu. Bilo nam je (izjave otrok): “dobro, v redu, lepo,…”.

(Skupno 606 obiskov, današnjih obiskov 1)

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja