Zima, zima bela

Prispevek je pripravila vzg. Špela Prijatelj.

Dodobra smo že zakorakali v zimske dni, a v skupini MIŠKE nas tudi mraz in zima ne ustavita, da bi uživali. Ker smo vsi veliki navdušenci nad snegom, vsak dan opazujemo, ali pade še kakšna snežinka z neba. Zdravje in dobro počutje sta za vse izrednega pomena, zato tudi otroke navajava na to, da je vsakodnevno gibanje na svežem zraku zelo pomembno. Če tudi je zaradi mraza le za krajši čas. Že pred epidemijo smo vsakodnevno bivali na prostem ob skoraj vsakem vremenu. Sedaj pa je to še toliko bolj pomembno, saj je vsem v  interesu, da se virusom izognemo v največji možni meri. Poleg tega je za najmlajše otroke vsakodnevni sprehod in bivanje na prostem veliko več, kot le-to. Vzpodbuda za premagovanje lastnih ovir, navajanje na varno hojo v prometu, opazovanje okolice in spoznavanje lastnega kraja, opazovanje spreminjanja narave skozi letne čase,…
Nič se ne more primerjati z veseljem in nasmehom na obrazu malih nadobudnežev, ki jim ga narišejo na obraz sončni žarki sredi zimskega dne, še bolj pa sneg. Prvozapadlega smo že izkoristili, sedaj čakamo na novega. Ker smo že malo nestrpni, pa smo si za krajšanje časa prinesli v igralnico malo drugačen »sneg«. Takšnega, ki bi marsikdaj in marsikje romal v koš za smeti. A mi znamo to dodobra izkoristiti, se ob tem zelo zabavati ter se tudi kaj naučiti. Zakaj ta sneg ni mrzel? Zakaj se v igralnici ne stopi? Zakaj je tako mehak? Pokažemo, kako snežinke padajo z neba, kar na suhem se peljemo s sankami, se kepamo, poskusimo narediti snežaka in še marsikaj.

(Skupno 166 obiskov, današnjih obiskov 1)

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja