Ustvarjanje v gozdu

Zapisala vzg. Katarina Špiček.

Na lep sončen dan smo se z otroki odpravili do bližnjega smrekovega  gozda. Z otroki smo tekli po klancu do gozda, zato so bili nekateri utrujeni in so se za kratek čas usedli na klopco iz drv. Tisti, ki pa niso bili utrujeni  so začeli raziskovati gozd. Čez nekaj časa so se jim pridružili tudi otroci, ki so počivali. Na kup so nosili različno velike veje, smrekove storže, suhe iglice in napihano listje. Z vejami so poskušali risati po zraku, opazovali so kako padajo na tla iglice, katere so z rokami vrgli v zrak. Dva otroka pa sta začela smrekove storže zlagati enega zraven drugega. Vzgojiteljici pa sva jim dali idejo, naj naredijo cvetlico, saj se bliža pomlad in se že prebujajo zvončki, trobentice in spomladanski žafrani. Pomagali sva oblikovati krog iz smrekovih storžev. Naprej pa so otroci sami polagali storže, ki so jih prinesli iz gozda. Nekateri otroci so uživali ob pobiranju storžev, drugi pa pri postavljanju v krog. Bili so ponosni, ko so videli končni izdelek smo ugotovili, da je izdelek narejen v Land art tehniki, oziroma v smeri sodobne umetnosti – zemeljska umetnost.
Vsi skupaj smo zadovoljni odšli na kosilo nazaj v vrtec. Za nami je bilo zanimivo in malo drugačno dopoldne.

(Skupno 210 obiskov, današnjih obiskov 1)

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja