METEORITKOVA POT

12. 4. 2024, smo se otroci iz skupine Korenjaki (z vzgojiteljicama in Vero), s kombijem odpravili proti Javorjam, kjer so nas pričakali otroci in vzgojiteljici iz skupine Zvezdice.

Odpravili smo se na pohod po Meteoritkovi poti. Naša pot se je začela z ogledom replike meteorita, ki ga je v gozdu našel domačin. Ogledali smo si zemljevid in markacije, katerim bomo sledili do cilja. Prvi postanek smo imeli že na domačiji najditelja Mirka Štiblja, saj nas je opazil in z veseljem z nami delil zgodbo o najdbi, ter pokazal svojo repliko meteorita. Otroci so lahko bolje pogledali barve in preverili, da je res veliko težji od navadnega kamna. Zahvalili smo se za razlago,  vse pokazano in dobrote, ki smo jih prejeli, ter se podali naprej po poti preko travnikov. Pri veliki skali smo se posedli na hlode in vzgojiteljica Tončka je prebrala zgodbo Velikan Vrhar, otroci so okolico skale temeljito pregledali za možnim zakladom. Ker ga niso našli smo pot nadaljevali proti gozdu. Pri hudourniškem potoku Ježa, smo na informacijski tabli dobili navodilo, da vsak poišče manjši kamenček in ga pospravi. Vzpeli smo se po gozdu, do najdišča meteorita, kjer je informacijska tabla in zemljevid sveta z luknjico v Javorjah. Vanjo so otroci ciljali s kamenčki, ki so jih nabrali pri Ježi. Tu je bil naš cilj. Otroci so se nekaj časa prosto igrali in družili, nato pa smo se po isti poti vrnili proti Javorjam. Pri skali so otroci še enkrat pogledali za skriti zaklad in tokrat so imeli več sreče. Pri vrtcu smo se zahvalili za vabilo in vodenje, si razdelili zaklad in se poslovili, do naslednjič.

Zapisala: Mateja Matjašec

(Skupno 49 obiskov, današnjih obiskov 1)

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja