Zajčki imamo radi sneg

Prispevek je pripravila vzgojiteljica Silvija Pavšič.

Že vse od začetka decembra, ko je zapadla večja količina snega, otroci in vzgojiteljici iz skupine Zajčki, izkoristimo lepo vreme in prisotnost snega za igro na snegu, s snegom in opazovanje lastnosti snega in snežink. S snegom se igramo na terasi, igrišču ali na sprehodu. Prinesli smo ga tudi v igralnico, da smo ga lahko raziskovali z vsemi čutili. Sneg smo tipali, vonjali, za kratek čas okušali ter opazovali taljenje. Nekajkrat smo se v igralnici igrali s »koščki stiroporja«, ki nekoliko spominjajo na sneg.

Ko smo se prvič igrali na snegu, so bili nekateri otroci negotovi, prestrašeni in jokavi. Po dveh mesecih so otroci spoznali radosti, ki jim jih ponuja sneg in uživajo v igri z njim.

no images were found

(Skupno 66 obiskov, današnjih obiskov 1)