Povezovanje 8. in 9. skupine skozi igro vlog

Zapisala vzgojiteljica Jana Kloboves.

Vsakodnevno druženje v enoti Lovski dom je v nas prebudilo nove in nove zamisli, ki smo jih uresničili prav skozi igro vlog. Dva prostora sta bila odlična iztočnica, da smo uredili več kotičkov in so si otroci lahko izbrali v katerem se bodo zaigrali. Kotički pa so bili zasnovani tako, da so se otroci prepletali, povezovali (Dom – družina, knjižnica – knjižničar – kupci, šola – učenci – učitelj, zdravnik – pacienti, banka – bankir, trgovina – trgovec – kupec). Pokazali so svojo ustvarjalnost pri določeni vlogi in jo izvirno odigrali. Take igre so jim v veliko zadovoljstvo, sprostitev, utrjevanje medsebojnih odnosov in pridobivanje socialnih spretnosti in moralno kulturnih navad, prijazne komunikacije.

(Skupno 250 obiskov, današnjih obiskov 1)

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja