Polžkov kolesarski dan

Pripravila vzg. Tina M. Rozinger.

Kolo je eno najbolj okolju in zdravju prijaznih prevoznih sredstev in hkrati prvo prevozno sredstvo, ki ga otrok lahko vozi sam, zato smo v sklopu projekta Mali sonček v petek, 16. 6. 2023, izpeljali kolesarski dan v vrtcu. V samem začetku smo ponovili kaj pomeni varna vožnja s kolesom ter kaj spada pod obvezno opremo kolesa, poganjalčka ali skiroja (čelada). Vsak otrok je povedal kakšne barve je njegovo kolo ter ga z veseljem pokazal prijateljem. Na prvi “postaji” smo si nadeli čelado, ki ščiti glavo pri morebitnem padcu, ter se počasi odpeljali na vrtčevsko igrišče. Pripravili sva jim poligon – slalom vožnja, vožnja med ovirami, vožnja pod napeto vrvico ter vožnja v smeri urinega kazalca okoli igrišča. Otroci so bili zelo vešči s svojimi malimi “konjički.” Vožnjo po poligonu sva jim še malce otežili s pihanjem milnih mehurčkov. Nato sva vsem otrokom čestitava za uspešen kolesarski dan.

(Skupno 90 obiskov, današnjih obiskov 1)

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja