Zdrava hrana v vrtcu in doma

Prispevek je pripravila vzgojiteljica Jožica Maček.

V Vilo Čira čara smo na obisk povabili organizatorko šolske prehrane Ireno Tehovnik. Spodbujala nas je k uživanju domače hrane. Otroci so opazovali domače in kupljeno sadje in zelenjavo, ju primerjali in ugotavljali, zakaj je domače bolj zdravo. S seboj je prinesla različne tekočine, ki jih lahko kupimo v trgovini od vode z okusom do coca cole. Ob plastenke smo nanesli toliko sladkorja kot ga je v tekočini in bili presenečeni nad količino sladkorja, ki se skriva v pijači. Otroci so ji povedali, da že sedaj najrajši pijejo vodo iz pipe, ker je najbolj zdrava in brez sladkorja. Ob plakatu prehranska piramida smo se prepričali, da je gibanje in pitje vode zelo pomembno in je v spodnjem delu piramide. V najožjem delu pa so sladkarije in priporočila nam je, naj jih uživamo čim manj. Za zaključek smo sestavili še jedilnik za en dan.
Preživeli smo prijetno in poučno urico.

(Skupno 282 obiskov, današnjih obiskov 1)

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja