Imamo ptičji hišici

Prispevek je napisala vzgojiteljica Barbara Triler.

V januarju 2015 je naša skupina Metuljčkov izvajala tematski sklop »Živali pozimi«. V sklopu tega smo se dotaknili tudi teme o pticah. Prisluhnili smo zvočnemu posnetku oglašanja ptic, si ogledovali slikanice, se naučili novo pesem z naslovom »Vrabčkova zimska pesem« in za zaključek izdelali ptičji hišici iz lesa. Le te so otroci najprej pobarvali z akrilnimi barvami, nato pa smo povabili hišnika Filipa in Dušana na obisk, da sta nam ju sestavila. Hišici smo postavili na okensko polico naše igralnice in ju še isti dan opazovali na sprehodu. Otroci so bili navdušeni nad novima ptičjima hišicama in obljubili, da bodo redno skrbeli za hranjenje ptic.

(Skupno 134 obiskov, današnjih obiskov 1)

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja