Jedilnik

• Le kaj bo danes dobrega za moj želodček? Pa si poglejmo!
  • PRAZNOVANJE ROJSTNEGA DNE

V vrtcu večjo pozornost namenjamo različnim pristopom obeleževanja rojstnih dni, kakor tudi drugih praznovaj. Otrokom želimo pokazati, da je odnos do praznikov pomemben, saj kaže naš odnos do samega sebe, soljudi in do družbe nasploh. Pomembno nam je, da otroci osvojijo zavedanje, da ta dan ni povezan le s hrano, ampak da je to dan, poln veselja, druženja in čustev. To se otrokom posebej vtisne v spomin. Pomembno je, da se da poudarek na doživetjih, ne na darilih, stvareh, hrani… Navade, ki jih bodo otroci pridobili v otroštvu, bodo določale doživljanje praznikov tudi v odraslem obdobju.

Otroci ta dan (praznovanje rojstnega dne) v vrtec ne prinašajo hrane (sladkarije, sadje…).

V vrtcu bomo otroku namenili poseben dan, trenutek, ker je to zanj morda najbolj najbolj pomemben praznik, saj je edini individualen. Spodbujali bomo razvoj pozitivnih čustev in socialnih odnosov pri otroku. Poskušali se bomo čim bolj približati vsebinam, ki otroka zanimajo, zato bomo pripravili praznovanja, ki so tematsko različna (šport, gibanje, ples, petje, branje, lepotičenje, raziskovanje, ustvarjanje, gledališče). Otroku bomo pripravili praznovanje, kjer bomo vključevali njegove ideje, interese. Naš cilj je, da otrok dobi občutek, da je bil to njegov dan.

(Skupno 7.029 obiskov, današnjih obiskov 1)