Borovnice s šolskega vrta

Poletje je čas, ko dozorevajo sladke borovnice. Z otroci smo se večkrat sprehajali mimo šolskega vrta in opazovali, kaj vse raste na njemu. Otroci so poznali že vso posajeno zelenjavo; čebula, solata, korenje… največkrat pa so opazili borovnice, ki so jih močno mikale. Dogovorili smo se, da jih bomo nabrali ko  bodo dozorele. In napočil je ta dan, še preden so odšli na zaslužene počitnice. Vsak otrok je dobil lonček in prav vsak si je zadal cilj, da bo nabral polnega. Sprehodili smo se do nasada, tam si je vsak izbral svoj grmiček. Dogovorili smo se, da trgajo borovnice vijoličaste barve, ker so le te dobrega okusa in zrele. Otroci so bili neverjetno vztrajni, kar pa je bilo najlepše; tisti ki je imel lonček poln, ga je pomagal napolniti še prijatelju. Torej vztrajnost in sodelovalnost so bile naše vrline, ki so dale rezultat – polni lončki in želodčki sladkih borovnic. Najedli smo se jih že ob nasadu, prinesli pa smo jih tudi v vrtec, saj so svoj nabirek želeli pokazati še ostalim, predvsem pa svojim staršem.

Zapisala: Špela Režen

(Skupno 29 obiskov, današnjih obiskov 4)

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja