PROJEKTI V ŠOLSKEM LETU 2021/2022

• PROJEKT »EKO VRTEC KOT NAČIN ŽIVLJENJA« –Eko koordinatorka za vrtec: Alenka Cegnar

Namen projekta je v okoljevarstvenem duhu vzgajati naše najmlajše, saj so odpadki in onesnaževanje sveta vedno večji problem. V otrocih želimo vzbuditi zavedanje in skrb za naše okolje, jim priučiti navade, ki bi posledično vplivale na kvaliteto življenja.
    Ne pozabimo, da pri tem projektu oz. načinu življenja lahko sodelujemo prav vsi.

Povezava na EKO PORTAL vrtca Agata

• Športni program MALI SONČEK – koordinatorica Špela Režen
  •  ZDRAVJE V VRTCU – koordinatorica Danica Zorko

zdravje-v-vrtcu“Kar se Janezek nauči, to Janez zna.« V predšolskem obdobju si otroci pridobijo izkušnje, stališča in vzorce vedenja, ki jih večinoma obdržijo vse življenje. Zdravje v otroštvu pa določa zdravje v celotnem življenju posameznika in vpliva tudi na naslednje generacije. Ključnega pomena je obdobje do 6. leta starosti.

zlozenka-programa-zdravje-v-vrtcu

Rdeča nit programa je “Krepim (oblikujem) sebe in svojo skupnost”.
Vsi gradimo svoje socialne mreže, sami, preko družine, prijateljev, vrtca ali lokalnih društev. Z znanjem, pogledi, zavzemanji in vedenji vplivamo tudi na skupnost v kateri živimo, ji pripadamo, na skupnost, ki nas varuje in krepi. Podprimo drug drugega, lepo nam bo.
»Nič več ne bo kot je bilo nekoč«, lahko razumemo tudi kot» Ustvarimo nekaj novega, dobrega, boljšega«.

Preprečujmo širjenje nalezljivih bolezni – priporočila za starše

KAKO SMO IZVAJALI PROJEKT v letu 2020/2021:
Poročilo za celoten vrtec o projektu

• 365 dni telovadimo vsi – vodi Aleksandra Frelih
  • CAP program za preventivo nasilja in zlorabe otrok, katerega osnovni cilj je krepiti zaščitne dejavnike otrok – vodita Špela Dolinar in Helena Oblak
  • TURIZMU POMAGA LASTNA GLAVA – Enota Javorje (Barbara Primožič in Bernarda Bohinc),  Enota Poljane 59 Lovski dom (Špela Dolinar in Aleksandra Justi), centralni vrtec s skupino Čebele (Jožica Maček in Špela Toplak).
    V letošnjem letu se bodo dejavnosti odvijale na temo ” “.
(Skupno 351 obiskov, današnjih obiskov 1)