Obrazci in vloge

1. Soglasja za prejem računov/položnic po elektronski poti

Vsa soglasja lahko:

• pošljete po navadni pošti na naslov: Osnovna šola Poljane, Poljane nad Škofjo Loko 100, 4223 Poljane nad Škofjo Loko,
  • oddate osebno v računovodstvu ali
  • pošljete v pdf obliki na e-naslov: olgica.urh(at)sola-poljane.si

Prosimo, če lahko zaradi berljivosti vsa soglasja izpolnite elektronsko preko računalnika.

Obrazec je potrebno izpolniti ločeno za vsakega otroka oziroma učenca.

A. E-račun preko UJP-a na elektronski naslov prejemnika

Za tak način prejemanja položnic je potrebno podati pisno soglasje, nato pa potrditi e-sporočilo iz UJP-a (Uprava za javna plačila RS, v nadaljevanju UJP), saj vam e-račune lahko pošiljamo le preko UJP-a.

1. korak: Najprej podate pisno soglasje, da želite prejemati položnice na svoj e-naslov. Vpišete vse zahtevane podatke (ne pozabite napisati vašo davčno številko in elektronski naslov).  Po prejemu vaše pisne izjave pošljemo podatke na UJP.

2. korak: UJP na vaš elektronski naslov pošlje dovoljenje za prejemanje e-računov na e-naslov. Nujno je, da po prejemu sporočila od UJP-a na vaš elektronski naslov le-tega potrdite. Z vašo potrditvijo e-sporočila iz UJP-a dobi šola/vrtec dovoljenje, da e-račune prične pošiljati po e-pošti.

Računov tako ne boste več prejemali v tiskani obliki, ampak jih boste prejemali izključno na svoj e-naslov.
Soglasje za prejemanje e-računov na elektronski naslov velja za ves čas vključitve vašega otroka v šolo ali vrtec oziroma do preklica in ga ni potrebno podaljševati vsako leto znova.
V primeru spremembe vašega e-naslova morate ponovno izpolniti obrazec.

Soglasje za prejem E-računov/položnic na elektronsko pošto:  PDF oblika

B. E – račun v vašo spletno banko

1. korak: Preverite, če vaša banka omogoča prejemanje e-računov.

2. korak: Izpolnite soglasje v celoti za prejemanje e–računov v svojo spletno banko.

3. korak: V vaši spletni banki se prijavite/naročite na prejemanje e – računov.

• Izdajatelj Osnovna šola Poljane, 4223 Poljane, DŠ 95058354
  • V polje referenčna oznaka prepišete sklicno številko iz zadnjega UPN plačilnega naloga (referenca prejemnika), ki ste ga skupaj z računom prejeli od nas.
  • Račun v e-obliki prejmete v svoj predal e-banke, kjer ga tudi poravnate in ga ne prejemate več v tiskani obliki.Soglasje za prejemanje e-računov velja za ves čas vključitve vašega otroka v šolo ali vrtec oziroma do preklica in ga ni potrebno podaljševati vsako leto znova. V primeru sprememb morate ponovno izpolniti obrazec.
    Račun/e, ki jih boste prejemali v spletno banko, se žal ne da združevati (v primeru več otrok).

Soglasje za prejem E-računov v spletno banko: PDF oblika

C. Plačilo s SEPA direktno obremenitvijo (trajnik)

1. korak: Izpolnite soglasje za odprtje trajnika (SEPA direktna obremenitev).

2. korak: UJP na vaš elektronski naslov pošlje dovoljenje za prejemanje e-računov na e-naslov. Nujno je, da po prejemu sporočila od UJP-a na vaš elektronski naslov le-tega potrdite. Z vašo potrditvijo e-sporočila iz UJP-a dobi šola/vrtec dovoljenje, da lahko izvaja SEPA obremenitve.

Računov ne boste več prejemali v tiskani obliki, zato morate napisati vašo davčno številko in elektronski naslov za pošiljanje obračuna preko UJP na vaš elektronski naslov.

Soglasje za plačilo s SEPA obremenitvijo velja za ves čas vključitve vašega otroka v šolo ali vrtec oziroma do preklica in ga ni potrebno podaljševati vsako leto znova. V primeru sprememb morate ponovno izpolniti obrazec.

Soglasje za SEPA direktno obremenitev – trajnik: PDF oblika

Ostale vloge in obrazci

(Skupno 2.613 obiskov, današnjih obiskov 1)