Zdrava hrana

Prispevek pripravila vzgojiteljica Jožica Maček.

Na SVETOVNI DAN HRANE smo v 5. skupino povabili učiteljico Ireno, ki skrbi za naše zdrave obroke. Otrokom je predstavila različne vrste hrane in pijače. Povedala je, da je v nekateri hrani veliko sladkorja, ki pa ni zdravo za naše telo. Otroke je spodbujala k uživanju sadja in zelenjave. Malčki so različno hrano poskusili in razvrstiti na zdravo in nezdravo. Večini je tudi uspelo. Za zaključek pa smo sestavili jedilnik z živili, ki jih imajo otroci najrajši.
Od učiteljice Irene smo se poslovili z obljubo, da bomo jedli veliko zelenjave in sadja in pili več vode. Občasno pa si bomo privoščili tudi kakšno sladkarijo.

(Skupno 85 obiskov, današnjih obiskov 1)

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja