Prvi prst – TO SEM JAZ

Avtorica prispevka je vzgojiteljica Saša Frelih.

Pričeli smo z našim novim projektom SAY HELLO TO THE WORLD, v katerem smo kot sodelujoči vrtec dobili vrtec PUNKT PRZEDSZKOLNY FANTAZJA iz kraja Szczecin na Poljskem.
V prvem delu je vsak otrok izdelal prstno lutko, s katero je predstavil sebe. Te smo skupaj s pismom poslali novim prijateljem.
Seveda smo si na zemljevidu ogledali, kje leži Poljska in mesto Szczecin, katero je glavno mesto (Varšava) in katera velika reka teče skozi Poljsko (Visla). Otroci so primerjali velikosti obeh držav,… Naučili smo se predstaviti v angleškem jeziku ter novo pesmico Finger song.

Poleg tega so otroci v tem sklopu izdelali knjižico o sebi, v kateri so predstavili svoje najljubše stvari, se igrali različne socialne igre, se pogovarjali o prijateljstvu,…