Igralni in eksperimentalni dan

Prispevek je napisala vzgojiteljica Barbara Triler.

Vzgojiteljice smo za otroke 2. starostnega obdobja pred prazniki pripravile dva prav posebna dneva. V prvem, tako imenovanem »igralnem dnevu« so se otroci igrali z odpadnim materialom (ples z blagom, igra s časopisnim oziroma belim papirjem, hoja po pajkovi mreži iz volne) in tako spoznavali uporabo odpadkov za različne namene.
Drugi dan pa smo poimenovale »eksperimentalni dan«. Pripravile smo poizkuse (peka kokic v aparatu, pihanje v milne mehurčke s pomočjo slamice in opazovanje plovnosti predmetov). Posebnost omenjenih dni pa je bila še ena – otroci so prehajali iz igralnice v igralnico, vzgojiteljice pa smo ostale v svoji in tako izvajale dejavnosti najprej s svojo skupino, nato pa še z otroki drugih skupin.

(Skupno 114 obiskov, današnjih obiskov 1)

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja