Čajanka za babice in dedke

Prispevek je pripravila vzgojiteljica Jožica Maček.

V petek 20. januarja, smo v 8. skupini za naše babice in dedke pripravili bralno čajanko.
Otroci so se svojim staršem predstavili s kratkim programom. Babica Minka se je odzvala našemu povabilu in je otrokom prebrala zgodbo o medvedku, ki je iskal prijatelje za igro. Takoj za tem so nas obiskali koledniki Dobra letna. Povedali so, kakšno vlogo imajo koledniki v ljudskem izročilu –  da hodijo od hiše do hiše in nosijo srečo. Poimenovali so inštrumente, na katere so spremljali pesmi. Skupaj s koledniki smo zapeli Mi se imamo radi po vrtčevsko. Dedke in babice smo postregli s suhim sadjem in čajem. Stari starši so se zelo razveselili kazalk snežakov, ki so jih zanje izdelali vnuki. Skupaj smo se odpravili do zasneženega igrišča. Malčki so se zaigrali na snegu z lopatkami za sankanje, izdelovali so progo in prinašali sneg. Stari starši so jih z zanimanjem opazovali.
Skupaj smo preživeli prijetno dopoldne.

(Skupno 93 obiskov, današnjih obiskov 1)

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja