Želvice v lutkovnem gledališču

Prispevek je pripravila vzgojiteljica Irena Pelko.

V mesecu februarju smo z otroci iz skupine lanskih Želvic obiskali  lutkovno gledališče v Ljubljani. Udeležili smo se ustvarjalne delavnice Žogica Marogica. Prislužili smo si jo z udeležbo na lanskoletnem natečaju 1371 marogastih žogic, kjer smo prejeli nagrado za tehnološko izvirnost lutke in izvirno slikarsko tehniko.
Polni pričakovanj smo se s kombijem odpeljali proti Ljubljani. Pred vhodom v gledališče sta nas pričakali prijazni kustosinji. Pokazali sta nam Martina Krpana in njegovo kobilico v stolpu z uro na vrhu stavbe. V nadaljevanju sta predstavili še nadvse pomembno lutko (marioneto) Žogico Marogico ter maketo gledališča – premikanje scene s trakom. Otroke sta s svojo toplino in naklonjenostjo navdušili za izdelovanje lutke – Žogica Marogica, te pa so kaj kmalu pod
njihovimi prstki zaživele in veselo poskakovale sem ter tja. Pred odhodom smo se sprehodili še po hodnikih in dvoranah gledališča, kjer smo srečali  Zverjasca in Zvezdico Zaspanko.
Polni bogatih vtisov smo se poslovili in obljubili, da kmalu zopet obiščemo stavbo, polno zgodb, čarobnosti, lutk ter presenečenj…

(Skupno 145 obiskov, današnjih obiskov 1)

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja