Trim steza, pomladna energija in 5. skupina “Miške”

Za vas zapisali vzgojiteljici Jana in Bernarda.

Izvedli smo gibalno dejavnost/TRIM STEZO/izvajali smo različne gibalne dejavnosti za projekt “MALI SONČEK”, na 8. postajah: ogrevalne vaje (nagibanje glave v levo in desno, kroženje z rameni, rokami,…) vaje za moč (visenje z droga, vrvi, guganje z vrvjo,…sklece), raztezalne vaje (nog, rok, zgornjega dela telesa), vaje za ravnotežje (hoja po drogu,..). pri tem so spoznavali različna športna orodja, uporabo in jih poimenovali. Pridobivali so na varnostnih ukrepih pri izvajanju vaj, na samozavesti, odločnosti, vztrajanju, vzdržljivosti in ozaveščanju za lastno varnost in varnost drugih. Spoznavali so osnovna načela higiene, uporabo športnih oblačil, obutve za določeno gibalno dejavnost v naravi. Prosto so se zaigrali v gozdu pri zadnji trim postaji.Izvedli smo sprehod do Podbregarja, čez hrib in do kmetije Čadež/Prmošančk. Med samim sprehodom smo opazovali okolico in naravo, dogajanje v njej, komentirali, ugotavljali, komunicirali med seboj. Gozd je bil naš prijatelj.
(Skupno 281 obiskov, današnjih obiskov 1)

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja