Domača hrana je zdrava

Prispevek je zapisala vzgojiteljica Jožica Maček.

Danes nas je obiskala učiteljica Irena, ki skrbi, da otroci v vrtcu uživajo le zdravo hrano. Otroci so se z njo pogovarjali o zdravi, predvsem domači hrani in njenem pomenu za njihovo zdravje. Prepoznali so domače korenje, paradižnik in jabolko in ga primerjali s tistim v trgovini, ki je lepše na pogled.  Otroci so s pomočjo sladkornih kock dobili predstavo, da je v pijačah veliko sladkorja, čeprav ga ne vidimo, ker je raztopljen. Otroci so Ireni obljubili, da bodo pili vodo iz pipe, jedli domačo hrano in se veliko gibali zunaj.  To obljubo smo takoj uresničili, saj smo se šli igrat na sneg, kjer smo zeloooo uživali.

(Skupno 168 obiskov, današnjih obiskov 1)

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja