Teden mobilnosti/zeleni koraki

Prispevek je zapisala vzg. Jana Kloboves.

Teden mobilnosti je potekal v tednu od 19. 3. – 23. 3. 2018, kjer sta v sožitju sodelovali 8. skupina »Škratki« in 9. skupina »Miške« in utrdili, nadgradili spoznanja o varovanju našega planeta skozi način iskanja pozitivnih življenjskih vsakodnevnih prometnih rešitev za okolje in zdravju prijaznejših načinov prevoznih sredstev in javnega prevoza. Otroci so spoznali, da na ta način ohranjajo in ščitijo naravo in lastno zdravje z zmanjšanjem izpustov strupenih plinov v ozračje. K temu pripomorejo določeni ukrepi ob povezovanju skupnih prevozov (tako so ugotovili otroci sami ob pogovoru s konkretnim prikazom vožnje z vozilom dveh vzgojiteljic na delo v vrtec). Sklenili so, da bližje stanujoči otroci pri vrtcu, z lastno varnostjo v svojem okolju in bližini vrtca, za zdravje koristijo prijazna prevozna sredstva (hojo, kolesarjenje, vožnjo s skirojem, kotalkami, rolerji, poganjalčki), otroci oddaljeni živeči v hribih pa z izjemo koristijo neprijazna prevozna sredstva. Z lastnim aktivnim sodelovanjem in najdenimi rešitvami so izdelali plakate, katere smo izobesili v vrtcu, da bomo z njimi seznanjali starše, obiskovalce naše igralnice in na ta način širili zavedanje v nas samih in navzven. V svoje raziskovalno delo so vključili svojo otroško radovednost in ob tem še temeljiteje spoznavali svojo bližnjo okolico. Prepričali so se z ogledi, da imamo urejena parkirišča z minimalnim parkiranjem vozil delavcev ustanove šole in vrtca in parkirišča za kolesa in skiroje, ki so v toplejših časih pomladi, poleti, jeseni polno zasedena. To nam je vsem v poduk, da vsi, kot posameznik, otroci  ob pomoči staršev, prometnikov, policistov, komunalnega podjetja, ki skrbi v zimskem času za očiščene poti zmoremo, lahko in se bomo vseskozi trudili za dobrobit, da ohranimo čistejše okolje, zrak za nas in naše zanamce. To vlogo bomo izvajali in uresničevali skozi določene življenjske situacije in cikle še naprej, naši otroci, kot  OTROCI SEDAJ IN V PRIHODNJE, KOT ODRASLI.

(Skupno 191 obiskov, današnjih obiskov 1)

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja