Trening s smučarskim skakalcem

Prispevek je zapisala vzgojiteljica Jožica Maček.

Na obisk smo povabili Marcela, ki že od 1. razreda dalje trenira smučarske skoke. Povedal je, da sedaj hodi  v srednjo šolo. V njegovem razredu so različni športniki. Vsak dan trenira po več ur. Otrokom je predstavil svoj šport ter jim pokazal  športno opremo, orodja in pripomočke, ki jih potrebuje pri smučarskih skokih. Skakal je že v Planici. Njegov rekord je 130 metrov. Po končani predstaviti je otrokom pripravil trening, katerega izvajajo smučarski skakalci. Za zaključek je otrokom pomagal, da so še sami izvedli smučarski skok. Nekaterim je uspelo skočiti celo v »telemark«. Za uspešno opravljen trening so otroci prejeli medalje.

Marcelov velik vzornik je smučarski skakalec Peter Prevc, prav tako sta njegova vzornika tudi avstrijska smučarska skakalca Gregor Schlierenzauer in Stefan Kraft. Veseli smo, da je z nami preživel nekaj časa in nam predstavil svoj šport. Marcelu želimo veliko dobrih treningov in veliko uspehov in da bo v svojih skokih še naprej užival.

(Skupno 239 obiskov, današnjih obiskov 1)

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja