Mi se imamo radi

Prispevek je zapisala vzgojiteljica Jožica Maček.

V petek 8. marca smo v Vilo Čira čara na obisk povabili gospo Valerijo in gospoda Jožeta. S seboj sta prinesla kar nekaj kovčkov z različnimi instrumenti. Gospod Jože nam je zaigral na tri harmonike, ki so se med seboj razlikovale po velikosti in zvoku. Razložil nam je, da zvok dobimo s pritiskanjem na gumbe in s stiskanjem in raztezanjem meha. Zaigral nam je tudi na orglice. Gospa Valerija je igrala na bariton oziroma »pompardon«. Večina od nas je prvič videla in slišala »kazu«. To je piščalka. Zaigrala in zapela sta nam več ljudskih pesmi. Skupaj z njima smo zapeli Mi se imamo radi in Lisička  je prav zvita zver. Ob zimski polki smo tudi zaplesali.
Z Jožetom in Valerijo smo preživeli prijetno in poučno urico ob spoznavanju slovenske ljudske glasbe.

(Skupno 227 obiskov, današnjih obiskov 1)

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja