“Kofetarica”

Prispevek zapisala vzg. Iena Pelko.

Minilo je 130-let od nastanka slike z naslovom Kofetarica. Ivana Kobilca jo je ustvarila v Münchnu, ko je imela komaj 26 let.
Delo je bilo slikarki še posebno ljubo in ga ni želela prodati. Slika je bila prvič razstavljena v Ljubljani leta 1889 v drugem nadstropju realke in nekateri so jo označili kot slikarkino najboljšo sliko. Slika, ki je nastala po živem modelu, je postala ena najbolj priljubljenih slik slovenskih slikarjev, sedaj pa je razstavljena v Narodni Galeriji v Ljubljani.
Tudi mi smo si vzeli čas in se pogovarjali o slovenski umetnici, slikarki Ivani Kobilici ter si ogledali reprodukcijo njenega dela »Kofetarica«. Otroci so iz gline oblikovali skodelico in se ob tem seznanili s postopkom izdelave glinenih izdelkov. Glino so obdelovali z rokami, si pomagali z modelirkami, laksom, glineno vodo in videli peč za žganje gline, kjer se je njihova skodelica spremenila v veliko bolj trden in obstojen predmet. Skodelice so pobarvali v  živopisanih, pomladnih barvah.
Otroški izdelki so trenutno nekaj dni na razstavi nato pa presenečenje in toplo darilo vsem mamam ob materinskem dnevu.

(Skupno 247 obiskov, današnjih obiskov 1)

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja