Dišavno doživetje pri žabicah

Prispevek je zapisala vzgojiteljica Alenka Cegnar.

V četrtek, 18. aprila, nas je obiskala Teodorjeva mamica Maja, ki se ljubiteljsko ukvarja z eteričnimi olji. Otrokom je najprej ponudila v vonjanje naravne sestavine: smrekove iglice, lupinico limone in pomaranče, sivko in kadilo, obenem pa so otroci vonjali še eterična olja iz teh sestavin in jih primerjali. Otrokom je bila ta izkušnja prijetna in so se kar čudili vsem tem različnim vonjem. Naučili so se, da jih najbolje doživijo, če zaprejo oči in globoko vdihnejo. Vonjali so še bolj eksotične vonje, kot je čajevec in sandalovina. Za konec jim je ponudila domači plastelin z dodatkom različnih eteričnih olj s katerim so otroci navdušeno pacali.

(Skupno 166 obiskov, današnjih obiskov 1)

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja