Dan slovenske hrane

Zapisala vzg. Alenka Cegnar.

V petek, 15. novembra smo se tudi v našem vrtcu pridružili vse slovenski akciji, ki spodbuja uživanje domače, lokalno pridelane hrane. Skozi ves teden smo se seznanjali s pomenom take hrane: prihaja iz bližnjih kmetij, pot do našega krožnika je kratka, izdelki pa sveži in kvalitetni. Spoznavali smo, kako nastaja, od kod prihaja in se seznanili s pomenom čebel za preživetje narave.
V četrtek smo si ogledali predstavo Deklica in trije medvedi, ki so jo pripravile vzgojiteljice ter skupaj zapeli pesem Čebelar. V petek smo se otroci iz skupin Miške, Pande, Dinozavri in Žabice zbrali na zgornjem hodniku, kjer so nam vzgojiteljice ponudile domači zajtrk: kruh, maslo, med in domače mleko. Vsem je teknilo pa še skupno druženje je bilo nekaj posebnega.
Po zajtrku smo se srečali s čebelarjem g. Štefanom, ki nam je predstavil življenje čebel in čebelje izdelke.

(Skupno 145 obiskov, današnjih obiskov 1)

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja