Ogled Fortunovega mlina v Hotovlji

Prispevek je pripravila vzg. Špela Toplak.

V mesecu marcu smo se v skupini Čebele pogovarjali o preteklosti. Najbolj jih je pritegnila tema o dinozavrih, izdelali smo časovni trak in se med drugim naučili ljudski ples Ob bistrem potoku je mlin. Izkoristili smo priložnost in  v sredo, 10. 3. 2021, obiskali Fortunov mlin v Hotovlji.
Na pot proti Hotovlji smo se podali kmalu po zajtrku. Otrokom sva pred odhodom pojasnili namen obiska in jim povedali, kako so včasih mleli žito. Otroci so se polni pričakovanj veselili tega dogodka. Ob prihodu v mlin nas je pričakala ga. Urša in nam na zelo prijeten način predstavila delo v mlinu nekoč. Povedala je tudi, da je bil mlin zgrajen v začetku 18. stoletja, danes pa je razglašen za spomenik lokalnega pomena. Po ogledu mlina so si otroci ogledali še dokumentaren posnetek iz Fortunovega mlina.
Za konec so se otroci zaigrali na zunanjih igralih in se okrepčali s čajem in piškoti.
Zadovoljni in polni novih spoznanj smo se vrnili v vrtec.

(Skupno 335 obiskov, današnjih obiskov 1)

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja