Zelenjavna juha

Prispevek je pripravila vzgojiteljica Jožica Maček.

V skupini Čebele smo spomladi  s pomočjo hišnika na sončnem pobočju nad vrtcem uredili našo visoko gredo. Razdelili smo jo po barvah  na šest gredic: rdečo, oranžno, rumeno, zeleno, modro in vijolično. Poimenovali smo jo »mavrični vrt«. Od maja do septembra nam je vrt nudil različne plodove.
Že spomladi smo si privoščili svežo rdečo redkvico, čez poletje smo uživali nežne cvetove boreča in opazovali čebele, ki so na teh cvetovih nabirale medičino. Okušali smo sveže korenje in paradižnik češnjevec. Prišla je jesen in naš mavrični vrt je bilo potrebno pospraviti. Z njega smo pobrali paradižnike, korenje, por, čebulo, sončnice in melono. S sončničnimi semeni bodo otroci pozimi hranili ptice. Vse odpadke z vrta smo odnesli na kompost.
Otroci so predlagali, da iz zelenjave skuhamo juho. Sodelovali so pri pripravi zelenjave, ki so jo razrezali na drobne koščke in jo z najino pomočjo skuhali v velikem loncu. Poimenovali so jo »mavrična juha«.

(Skupno 181 obiskov, današnjih obiskov 1)

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja