Obisk medicinske setre v skupini Sovice

Zapisala vzgojiteljica Špela Dolinar.

Ker smo v skupini spoznavali poklice smo bili zato še toliko bolj veseli pozitivnega odziva mamice, da nas obišče in predstavi poklic medicinske sestre. Otroci so komaj čakali, da nas obišče. Že ob prihodu so vsi opazili njena modra oblačila in se spraševali, kaj vse se skriva v njeni torbi. Mamica Nina je otrokom na res primeren način predstavila njeno delo. Najprej so si ogledali, kako v bolnišnici izgleda, ko reševalna vozila pripeljejo ponesrečence ali pa ljudi, ki imajo hude nepojasnjene težave. Zvoki siren so se razlegali po naši igralnici in otroci so bili iz trenutka v trenutek bolj motivirani. Ko pa nam je Nina pokazala inekcije različnih velikosti, ki jih pri svojem delu uporablja, se je naša radovednost samo še povečevala. Otrokom je pokazala kako naredi kanalček, da jim potem lahko dajo infuzijo. Da pa so lahko bolje videli, kako tekočina teče po cevkah je le to obarvala z dodatkom železa. Otrokom je bilo prav tako zanimivo, ko so preizkušali epruvete, s katerimi odvzemajo urin iz posodice. To, da je tekočina tekla navzgor je bilo svojevrstno doživetje. Imeli so tudi priložnost poslušati bitje svojega srca. Marsikdo izmed njih je svoje srce prvič slišal. Mamica Nina je otrokom prinesla pokazati tudi opremo, ki jo potrebuje vsak dan, od kar se je začelo kovid obdobje. Nase je nadela zaščitno obleko, rokavice in pa posebno masko. Otroci so masko po želji lahko tudi poizkusili in tako ugotovili, kako težko je biti pod njo nekaj sekund, kaj šele ves čas dela. 
Resnično smo bili veseli njenega obiska in te lepe izkušnje, ki nam jo je dala. 
(Skupno 100 obiskov, današnjih obiskov 1)

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja