Razmišljamo EKO – Pandin vrtiček

Prispevek je zapisala vzg. Katarina Špiček.

Letos smo na novem igrišču dobile skupine vrtca simpatične okrogle vrtne gredice. Vanjo naj bi posejali ali vsadili zelenjavo, rože in jagodičevje.
V skupini Pande smo se odločili, da za pomoč pri zasaditvi gredice zaprosiva starše za sadike rastlin, ki so jim doma ostale in bi jih zavrgli.
Starši so se na to odzvali v velikem številu. Dobili smo jagode, različne začimbe in tudi cvetoče rože.
Vsak otrok je nesel sadiko ali orodje na naš vrtiček. S skupnimi močmi smo prerahljali zemljo, naredili jamice in vanje je vsak otrok položil sadiko ter jo še zasul z zemljo. Na koncu smo posajeno še zalili. Otroci so bili zelo ponosni, ko so videli naš mali vrtiček.
Naša naloga za naprej bo, da bomo skrbeli za naš vrtiček. Hodili ga bomo zalivat, če bo rasel plevel ga bomo potrgali. Ko bodo zrele jagode pa jih bomo poskusili. Če bomo rabili začimbe, jih bomo tudi imeli. Opazovali bomo kako rastejo in cvetijo naše rože.

(Skupno 84 obiskov, današnjih obiskov 1)

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja