Pisana škrlatna jesen

Zapisali vzgojiteljici Jana kloboves in Damjana Režen

9. skupina »Miške« smo uživali vsak trenutek bivanja na prostem ob lepem vremenu in raziskovanju prečudovite narave. Pot nas je vodila na vse strani v okolici vrtca in šole po ravni cesti in po poti za pešce proti Visokem do prodišča reke Poljanske Sore, poti čez hrib v Dobensko Ameriko v gozd proti Brdom po ozkih stezicah, po poti do manjšega gozdička nad vrtcem in drugih zanimivih poteh. Izkoristili smo naravo za aktivno gibanje in razgibavanje, igro na podrtem hlodu, posedanje, sproščanje ob masaži na izmišljeno zgodbo in meditiranje neposredno v naravi sami. Posedali na klopci in si sproščali oči ob pogledu na paleto različnih barv in odtenkov spreminjajočih drevesnih listov, vrtinčenja listov v rahlem vetru in ogledovanju ovc za ogrado v hribu ob gozdu. Poslušali smo zgodbo »Veliki in mali medo« v kotičku manjšega gozda sede in miže na nepremočljivi topli podlogi in ob nelepem deževnem vremenu zaigrali s koruznimi zrni na obrnjenih mizah (zajemali, presipavali, prenašali,..) in še in še. Utrjevali smo zdravje, vzdrževali in nadgrajevali kondicijo, pridobivali na vztrajnosti pri hoji, pazili na varno hojo in pazili na kulturni bonton (pozdravljanja, odzdravljanja ob srečevanju z ljudmi), si medsebojno pomagali in pazili drug na drugega pri varni hoji ob cestišču.
Igra v naravi je otroke zbliževala, združevala, utrjevala prijateljske odnose, medsebojno pomoč, prav tako pa so tudi sproščali svojo lastno domišljijo in se prepustili igri narave z različnim naravnim materialom. Vsi ti igralno raziskovalni trenutki bodo otrokom ostali vtkani v njihovih spominih na vsa ta doživetja in jih nadalje bogatili skozi njihovo življenje. Narava bo postala njihova prijateljica in stalna spremljevalka.

(Skupno 55 obiskov, današnjih obiskov 1)

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja