Obisk gozda z gozdarjem

Zapisala vzg. Aleksandra Frelih.

Starejše otroke iz našega vrtca je v gozd povabil gozdar iz Zavoda za gozdove, enota Poljane, g. Bogo Žun. Skupaj smo se odpravili v gozd v Dobju, kjer so otroci spoznali veliko zanimivih informacij o gozdnih živalih, drevju ter delu gozdarja. Zapomnili so si kako zvita je lisica, ki se naseli kar v jazbečev brlog. Spoznali so, da se bodo gozdne živali umaknile, ko bodo zaslišale človeka. Le če prekrižamo pot mamici z mladičkom, nas lahko napade, ker se boji za malčka. Pod lubjem so pogledali kaj naredi lubadar. Na štorih pa smo lahko prešteli koliko let je bilo staro drevo.
Ob povratku v vrtec smo v igralnici nalepili plakate, ki smo jih dobili v dar in ob katerih se otroci ustavljajo ter pogovarjajo.

(Skupno 68 obiskov, današnjih obiskov 1)

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja