Poklici

Avtorici prispevka sta vzgojiteljici Jožica Maček in Tanja Peternel.

V torek, 7. 6. 2011 nas je (skupino *Palčki in Čebelice*) obiskala mamica Marjana, ki je po poklicu frizerka. Skupaj smo si ogledali, kaj vse se skriva v njeni torbi (škarje, glavniki, ogrinjalo, barve za lase, …), nato pa se ji popolnoma prepustili. Dečkom je pričeske uredila z gelom ter jih »pobarvala« z barvo, ki so si jo sami izbrali.  Deklicam pa je lase »nakodrala« ter prav tako pobarvala. Ko smo bili vsi urejeni, smo odšli še v frizerski salon v Poljanah, kjer smo se seznanili s pripomočki in aparati.

V sredo pa nas je obiskala prodajalka Mojca, ki nam je pokazala njeno delovno obleko ter povedala, kaj vse prodajalci delajo v trgovini.

Predstavitev poklicev pa smo zaključili s kuharjem. Grega nam je pripravil okusna sadna nabodala, na koncu pa nam v spomin pustil še prave kuharske kape, s katerimi se bomo lahko prelevili v kuharje.

Bilo je zanimivo.

no images were found


(Skupno 26 obiskov, današnjih obiskov 1)