Tabor na kmetiji

Prispevekpripravilavzgojiteljica Špela Režen.

Od četrtka, 4.4.2013 do petka, 5.4.2013, smo se s petletniki odpravili na tabor na turistično kmetijo v Četeno Ravan pri Ožbet.  Kombiji so nas odpeljali do vasice Murave, kjer smo si ogledali moderno kmetijo. Prijazna lastnika sta nas peljala na ogled po objektu. Otroci so bili najbolj navdušeni nad robotsko molžo, ter »česalnikom« za krave. Po koncu so nam pripravili prigrizek; kruhki z domačim sirom in domači jogurt.  Pot nas je naprej vodila do Četene Ravni. Z lahkoto smo premagali strmi klanec in na koncu sta nas že pričakala gospodar in gospodarica kmetije. Sledila je nastanitev, kosilo, sprehod čez Podvrh, jahanje konja, različne igre, krmljenje živali v hlevu…, zvečer  pa so nas obiskali škratki. Novih doživetij je bilo veliko. Pred spanjem so otroci predstavili modno revijo v pižamah, za zaključek pa še pižama ples. Potem pa…sladko spanje. Naslednji dan smo v peči pekli kruh, si ogledali mlin za mletje žita, za konec pa nam je lovec povedal veliko poučnega  o živalih v naših krajih. Preživeli smo dva lepa dneva, kjer so se otroci seznanili z delom in življenjem na kmetiji.

no images were found

(Skupno 73 obiskov, današnjih obiskov 1)