Obiskala nas je babica Micka

Avtorici prispevka sta vzgojiteljici Mateja Matjašec in Tatjana Ravnikar.

V mesecu aprilu smo se v enoti Vila Čira-čara veliko pogovarjali o življenju v preteklosti. Spoznavali smo življenje naših babic in dedkov v času njihovega otroštva. V ta namen smo povabili na obisk babico Micko in njenega vnuka.
Na ogled nam je prinesla kar nekaj starih predmetov, ki jih je uporabljala njena babica pri kuhi in drugih opravilih. Pokazala nam je veliko črno belih fotografij in nam ob njih pripovedovala zanimive zgodbe, ki jih je sama doživela v času njenega otroštva. Povedala nam je kar nekaj primerov »vragolij«, ki so jih ušpičili z vrstniki in te so se nam najbolj vtisnile v spomin. Z veseljem smo jo poslušali, saj je pripovedovala zelo doživeto v pravem poljanskem narečju.

no images were found

(Skupno 42 obiskov, današnjih obiskov 1)