Bodi eko – ohrani čebelo in smreko

Za spletno stran zapisala vzgojiteljica Jožica Maček.

Smo EKO vrtec, zato smo se z zanimanjem  udeležili natečaja »BODIMO EKO, OHRANIMO ČEBELO IN SMREKO« in izdelali novoletne jelke iz naravnih in odpadnih materialov.
Ob okrašeni novoletni jelki so  otroci iz skupine ČEBELE sestavili zgodbo o čebeli in smreki. Čebelo so poimenovali Voskinja.

ČEBELA VOSKINJA IN SMREKA

Nekoč pred davnimi časi je živela čebela Voskinja. Živela je v panju. Nabirala je medičino in jo prinesla v panj in jo dala v posodico – satnico. Ko so bile vse satnice polne, je čebela Voskinja odšla na dopust v gozd. V gozdu je poiskala primeren kraj za svojo zabavo. To je bila zelena smreka. Čebela je tam našla svoje prijateljice čebele. Zabavale so se na svoji smreki in niso opazile kako hitro je minil čas. Zabave je bilo konec in odšla je nazaj v svoj dom – čebelnjak. To je bila prava pustolovščina.
Tudi otroci so komentirali svoje delo kot pustolovščino.

»… ker je bilo zanimivo delati, predvsem izdelava čebel, pa tudi okraskov iz satnic.«,
» …ker smo zavijali vosek. Bil je zelo mehak in dišal je po medu.«,
»…ker sem delala čebele. Všeč mi je bilo zvijanje satnic v okrasek.«
»Zato ker smo sestavili smreko in nanjo dali okraske: čebele in vosek.«