Umetnik Boris Oblak na srečanju “pomahajmo v svet”

Za spletno stran pripravila vzgojiteljica Jožica Maček.

V četrtek 3. aprila smo s hrvaškimi prijatelji iz vrtca Zlatokosa imeli že sedmo srečanje preko video klica. Pogovor je bil namenjen našemu kraju Poljane. V goste smo povabili umetnika Borisa Oblak s katerim že celo leto odlično sodelujemo. Večkrat smo si v galeriji v Štefanovi hiši ogledali različne razstave in tudi sami razstavljali. Tokrat pa je prišel na obisk, da bi našim prijateljem predstavil svoje delo. S seboj je prinesel nekaj zelo zanimivih karikatur, med njimi tudi svojo. Zaigral je na didgeridoo – instrument avstralskih staroselcev, s katerim je navdušil vse otroke. Za zaključek je narisal še hrvaškega športnika Ivico Kostelića, ki so ga takoj prepoznali in obljubil jim je še karikaturo srbskega tenisača Novaka Džokovića. Poslovili smo se še v slovenskem, hrvaškem in angleškem jeziku in si obljubili, da se kmalu spet srečamo.

 

(Skupno 165 obiskov, današnjih obiskov 1)