Praznovanje jeseni v 1. starostnem obdobju

Prispevek pripravila vzgojiteljica Mateja Mtjašec.

Otroci vseh treh skupin I. starostnega obdobja so si v petek, 23. septembra 2016, ogledali lutkovno predstavo »Razbita buča«, ki so jo zaigrale vzgojiteljice. Skupaj smo zapeli pesmi, ki so vključene tudi v predstavo, nato pa smo obuli čevlje, oblekli jakne in se odpravili na igrišče.
Pripravile smo delavnice, kjer so otroci po svojih željah raziskovali naravne materiale. Na eni od miz so bile buče. Otroci so jih tipali (bodeče, gladke, rebraste…) prebirali semena, jih okušali, ter vozili v samokolnicah in vozičkih. Na drugi mizi je bila koruza. Otroci so jo ličkali, se igrali s storži, listjem in »laski«.
Oblikovali smo tudi strašilo, ki smo ga v šali poimenovali g. Jesenko. Okrog njega so otroci razporedili buče in tako pripravili jesensko dekoracijo, ki nas veselo pozdravlja pred vhodom v vrtec.

(Skupno 203 obiskov, današnjih obiskov 1)

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja