Pohod na Visoko

Prispevek je pripravila vzgojiteljica Jožica Maček.

Otroci in vzgojiteljice iz enote vrtca Agata Vile Čira čara smo se v četrtek, 16. februarja odpravili na  pohod do Tavčarjevega dvorca na Visoko. Ker je še zima, smo bili oblečeni v topla oblačila.
Tam nam je vzgojiteljica Tina skozi razstavo prikazala življenje in delo dr. Ivana Tavčarja. Ogledali smo si poročno dvorano, ki je v Tavčarjevih časih bila jedilnica. Z zanimanjem smo si ogledali črno kuhinjo s kuhinjskimi pripomočki. Otroci so jih večina prepoznali, čeprav so bili iz drugačnih materialov kot so danes.  Posebno zanimiv jim je bil risani film Visoška kronika, ki so si ga pozorno ogledali. Ustavili  smo se še pri  kipu Ivana Tavčarja in pred njegovo grobnico.
V vrtec smo se vrnili polni zanimivih vtisov.

(Skupno 78 obiskov, današnjih obiskov 1)

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja