Jamar na obisku

Prispevek je pripravila vzgojiteljica Jožica Maček.

V okviru spoznavanja novih in inovativnih učnih okolij smo na obisk povabili jamarja Damjana.
Otrokom je na preprost način predstavil različne jame in povedal, da so včasih ljudje živeli tudi v jamah. Na slikah so prepoznavali jamske živali in razmišljali, zakaj so svetle barve. Pokazal nam je oblačila, ki so potrebna za raziskovanje jam in tehniko plezanja po vrvi. Otroci so se preizkusili v plezanju preko vrvi in poskusili prečkati namišljeno jezero. Ugotovili so, da je to zelo težka naloga. Opozoril nas je, da v jamo vedno s seboj vzamemo prvo pomoč. Povedal je, da v jamo nikoli ne smemo  sami in o tem vedno nekoga obvestimo. Pri reševanju iz jam pomagajo jamarji reševalci.
Skupaj smo preživeli prijetno urico in pridobili veliko novih in zanimivih informacij.

(Skupno 117 obiskov, današnjih obiskov 1)

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja