Na obisku v prvem razredu

Prispevek je zapisala vzgojiteljica Jožica Maček.

Šolsko leto se bliža koncu in najstarejši otroci se bodo od vrtca poslovili in pogumno zakorakali v prvi razred. Da bi otroci videli kako izgleda šola, smo se povabili na obisk v učilnico prvega razreda. Učenci so nas pričakali v krogu, kjer smo se  predstavili. Pogovorili smo se o podobnostih in razlikah med igralnico in učilnico in od odgovornosti učencev do svojega dela. Dve učenki sta nam pokazali zgledno urejeni šolski torbi, puščici in zvezke. Učiteljica Danica je povedala, da učenci morajo sami poskrbeti, da so barvice ošiljene. Učenci prvega razreda morajo biti popolnoma samostojni. Sami si znajo obuti in zavezati čevlje, obleči in zapeti oblačila in poskrbeti za osebno higieno. Vrtičkarji so učiteljici obljubili, da  bodo do prvega septembra osvojili vsa potrebna znanja in veščine, ker se šole res veselijo.

(Skupno 309 obiskov, današnjih obiskov 1)

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja