Deževniki v skupini Sovice

Prispevek je zapisala vzgojiteljica Špela Dolinar.

Muhasto aprilsko vreme nas je spodbudilo k opazovanju deževnikov, ki smo jih srečevali na poti. Otroci so postavljali vedno nova vprašanja, zato sva se odločili, da se deževnikom še nekoliko bolj posvetimo. Otroci so v vrtec prinesli vsak svoje škornje, vzeli so svojo kanglico in lopatko, nato pa smo se odpravili raziskovanju naproti. Odpravili smo se na obrobje Poljan, natančneje na prazno njivo, kjer se je pravo iskanje šele začelo. Kopali so in iskali deževnike – lahko si predstavljate kakšno veselje je bilo, ko so ga končno našli. Pet deževnikov smo tako vzeli s seboj v vrtec, med potjo pa smo nabrali še različen material, da bi jim res lahko pripravili dober dom. Kako ponosno so otroci vse nabrano nesli do vrtca. V skupini smo nato pripravili v veliko stekleno posodo različne plasti, na koncu pa smo v posodo dali še deževnike. Otroci so stekleno posodo vsak dan opazovali in iskali nove rove, ki so jih deževniki napravili in so bili res lepo vidni. Otroci so se tako veliko naučili o življenju deževnikov, najpomembnejše pa je bilo to, da smo jih po koncu opazovanja odnesli nazaj na tisto mesto, kjer smo jih dobili. S tem so se otroci učili tudi spoštljivega ravnanja z živimi bitji.

(Skupno 647 obiskov, današnjih obiskov 1)

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja