Predstavitev padalstva iz prve roke v skupini Sovice

Zapisala Špela Dolinar

Ker smo v tej korona krizi že tako veliko časa zunaj, sva se odločili, da zunaj izpeljeva še eno presenečenje za otroke. V skupini imava deklico, katere ati zna leteti z padalom. Tudi na njeno željo smo ga povabili in on se je z veseljem odzval. Pričakali smo ga na travniku na koncu Poljan, kjer je otrokom razkazal vso opremo, ki jo potrebuje. Najprej so otroci zapičili v zemljo palico z trakom, da smo lahko opazovali ali piha veter in iz katere smeri piha. Otroci so mu pomagali razgrniti tudi padalo. Padalo so tipali in opazovali iz česa vsega je sestavljeno. Bili so povsem očarani, ko jim je Simon pokazal padalski “voki toki”, kje se skriva rezervno padalo, čelado, vrvi za gas,… Največje doživetje pa je bilo, ko se je Simon povsem oblekel in se s padalom čez ramo podal na vrh travnika. Otroci so ga ves čas opazovali. Ko je poletel nad otroki je bila na travniku popolna tišina. Le tej je sledilo močno ploskanje. Otroci so bili navdušeni. Na koncu so Simonu pomagali pospraviti padalo in ga odnesti do njegovega avta.

Skupaj z Simonom smo preživeli lepo dopoldne v naravi, za kar se mu vsi skupaj res iskreno zahvaljujemo. Seveda se veselimo še kakšnega podobnega srečanja.

(Skupno 263 obiskov, današnjih obiskov 1)

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja