Polžki se učijo barve

Zapisala vzg. Tina M. Rozinger.

V skupini Polžkov smo se odločili, da se popeljemo v pisan svet barv. Za motivacijo nam je služila slikanica Pritisni tukaj!, avtorja Herveja Tulleta. Vsaka stran nas je vabila, da pritisnemo na pike, pretresmo stran, nagnemo knjigo in še marsikaj. Otroci so bili vedno znova in znova navdušeni, saj so se z njihovo pomočjo pike pomnožile, spremenile barve in smer ter se večale. Poleg listanja interaktivne knjige smo z otroki imeli tematske dneve: modri, rumeni, zeleni in rdeči dan. Na ta dan so se otroci igrali z igračami in ustvarjali z določenimi barvami. Ko smo imeli rdeči dan so slikali s frinkulami, v rumenem dnevu so naprej poiskali stvari, ki so rumene barve in jih prilepili na delovni list kjer je bilo naslikano sonce itd. S spoznavanjem in odkrivanjem barv smo se dotaknili vseh področij iz kurikuluma. Barve bomo v naprej še pridno ponavljali in usvajali ob dnevni rutini vrtca.

(Skupno 84 obiskov, današnjih obiskov 1)

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja