PETEK DAN IGRAČ OD DOMA

7. skupina »Miške« počasi spoznavamo dneve v tednu, jih preštevamo, poimenujemo od ponedeljka do nedelje in se učimo deklamacijo o »Sedmih dnevih v tednu«. Tudi na vreme ne pozabimo in vsak dan označimo, kakšno vreme je tisti dan. A najljubši dan v tednu je otrokom PETEK. To je njihov igralni dan, ampak čisto zares igralni dan. Ta dan prinesejo katerokoli svojo igračo po želji, pazijo nanjo, si jo medsebojno izmenjujejo, sposojajo, saj gradimo v skupini na pozitivnih prijateljskih odnosih, se pomenkujemo, komentiramo, izražamo želje, zamisli, nove in nove igralne ideje, sproščamo lastno domišljijo in na veliko medsebojno komuniciramo. Pri tem otroci pridobivajo na kulturno moralnih vrednotah, socializaciji, spoznavajo, kako pomemben člen v družbi so, kot posameznik in skupina in kako lepo nam je, če smo drug z drugim prijazni, dobrotljivi. Večkrat pokažemo z skupnim objemom in prepevanjem pesmi: »Mi se mamo radi«, da se imamo radi, da pazimo drug na drugega, smo spoštljivi drug z drugim in pri tem izrazimo notranje občutke, si podarjamo smehljaj, ki nas pogreje in nam daje občutek pomembnosti in seveda, da se imamo lepo, zabavno.

Zapisala: Vzgojiteljica Jana Kloboves

(Skupno 99 obiskov, današnjih obiskov 1)

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja