Skrbimo za svoje zobe

Prispevek pripravila vzgojiteljica Alenka Cegnar.

V ponedeljek, 24. oktobra nas je skupini Zmajčkov obiskala ga. Jožica Rant iz ZD Škofja Loka. Ob risanki o Zobni miški nas je seznanila, kako z zdravo hrano in redno nego lahko sami poskrbimo za svoje zobke. Otroci so spoznali, da dude, pa »flaške«, »ninice« in prsti ne sodijo v usta. Pač pa lahko z zdravo hrano, kjer je veliko mleka, sadja in zelenjave lahko poskrbimo za zdrave bele zobke. Sicer pa že sami vemo, da se lahko posladkamo s čokolado in kakšno tortico, lizike in trdi bomboni pa niso najboljši za naše zobke. Ga. Jožica nam je pregledala zobke z lučko ter zrcalcem in bila z našimi zobki zelo zadovoljna. Prav tako je bila navdušena nad našo spretnostjo uporabe zobne ščetke, saj smo v veliki umivalnici urili svoje spretnosti umivanja zobkov. Naše roke nam sicer še nagajajo, a vaja dela mojstra in naši zobki so se po umivanju belo bleščali! 

(Skupno 87 obiskov, današnjih obiskov 1)