Plavalni tečaj predšolskih otrok

Prispevek pripravila vzgojiteljica Špela Režen.

V mesecu aprilu so se predšolski otroci iz enot Javorje in Poljane 59, v popoldanskem času, 3x udeležili plavalnega tečaja v bazenu v Kranju. Spremljale so jih vzgojiteljice našega vrtca in vaditelji plavanja. Cilj tega tečaja je bil prilagajanje na vodo in seznanitev z osnovami plavanja. Otroci so na tečaj z veseljem prihajali, ter bili izjemno aktivni. V začetku smo jim povedali vse o obnašanju in pravilih na bazenu, ki so jih kasneje pridno upoštevali. Vse otroke smo razdelili v tri skupine, glede na predznanje.

Nekateri so premagovali strah pred vodo, naučili so se veliko novih iger, delali vaje za plovnost in kar nekaj otrok je ob koncu že »preplavalo« bazen samo ob pomoči plavalne deske.    

no images were found

(Skupno 101 obiskov, današnjih obiskov 1)